Nové vyhlídky na přehradu

04. 05. 2023
Nové vyhlídky na přehradu

Cesta po pravém břehu hostivařské přehrady z Hostivaře do Petrovic se budovala spolu s výstavbou vodního díla a se založením lesoparku před 60 lety.

K její významné rekonstrukci, zpevnění a vybudování nových vyhlídkových míst hl. m. Praha přistoupilo spolu s plánováním stavby dodatkového bezpečnostního přelivu přehrady s původním termínem ukončení prací v březnu 2023. Během výstavby byla zjišťována nutnost vykonání dalších víceprací s úpravou tělesa hráze a patních drenáží. Vyvstala také potřeba většího rozsahu oprav stabilizace cesty po odkrytí původních konstrukcí a problémy s dodávkou některých komponent.

Aktuálně se dle našich informací pracuje na čelech propustků pod cestou, schodištích a odláždění přístupů k vodě. Pokračují také práce na prvcích pilotáže krajů cesty směrem k vodě. Od poloviny tohoto měsíce by se měly rozjet práce na úpravě povrchu vlastní cesty a následně realizace kamenných zídek směrem ke svahu lesa, úprava studánky, instalace mobiliáře a finální terénní úpravy.

Snahou všech zúčastněných je dokončit práce co nejdříve, nejpozději do konce června 2023.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Utajovaná urbanistická soutěž
30.06.2023

Utajovaná urbanistická soutěž

Pěkný pohled na vysvědčení koalice ODS/TOP09+ANO+NEZ s podporou SPD by nebyl zejména na známky z předmětů Územní rozvoj, Participace a Informování.

Sportovní plocha
03.04.2023

Sportovní plocha

Do okénka pro názor politických klubů v dubnovém čísle časopisu HLASATEL jsme položili tyto otázky:

Nelegální billboardy
20.02.2023

Nelegální billboardy

I my jsme se podívali na zveřejněnou analýzu staveb pro reklamu, která byla zpracována týmem Adam Scheinherr a TSK Praha na základě rozhodnutí Rady hl. m. Prahy z října 2021. Doplnila ji interaktivní mapa z...

Piráti Praha 15 v opozici
09.11.2022

Piráti Praha 15 v opozici

PIRÁTI PRAHA 15 V OPOZICI V městské části Praha 15 se o přízeň voličů ve volbách do zastupitelstva konaných ve dnech 23. a 24. září 2022 ucházelo celkem sedm volebních subjektů.