Nelegální billboardy

20. 02. 2023
Nelegální billboardy

I my jsme se podívali na zveřejněnou analýzu staveb pro reklamu, která byla zpracována týmem Adam Scheinherr a TSK Praha na základě rozhodnutí Rady hl. m. Prahy z října 2021. Doplnila ji interaktivní mapa z dílny iROZHLAS.cz, kde u každé velké samostatně stojící reklamy je detailně uvedeno, zda je poutač v souladu či v rozporu s platnými pravidly.

V Praze 15 podél ul. Švehlova v okolí křižovatky s ul. Pražská hned pět billboardů nesplňuje minimální 100 m rozestup mezi sebou dle Pražských stavebních předpisů či jsou umístěny bez povolení silničního správního úřadu nebo se nachází oproti přípustnému využití v ploše izolační zeleně.

Billboardy necitlivě ovlivňují vzhled městského prostoru, mohou rozptylovat pozornost řidičů a tím ohrožovat i bezpečnost ostatních účastníků provozu. Podali jsme podnět na prověření těchto skutečností.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Utajovaná urbanistická soutěž
30.06.2023

Utajovaná urbanistická soutěž

Pěkný pohled na vysvědčení koalice ODS/TOP09+ANO+NEZ s podporou SPD by nebyl zejména na známky z předmětů Územní rozvoj, Participace a Informování.

Nové vyhlídky na přehradu
04.05.2023

Nové vyhlídky na přehradu

Cesta po pravém břehu hostivařské přehrady z Hostivaře do Petrovic se budovala spolu s výstavbou vodního díla a se založením lesoparku před 60 lety.

Sportovní plocha
03.04.2023

Sportovní plocha

Do okénka pro názor politických klubů v dubnovém čísle časopisu HLASATEL jsme položili tyto otázky:

Piráti Praha 15 v opozici
09.11.2022

Piráti Praha 15 v opozici

PIRÁTI PRAHA 15 V OPOZICI V městské části Praha 15 se o přízeň voličů ve volbách do zastupitelstva konaných ve dnech 23. a 24. září 2022 ucházelo celkem sedm volebních subjektů.