Bc. Ondřej Vojta

Ondřej Vojta (*2000) je člen Pirátské strany žijící v pražských Petrovicích.

Vystudoval Filmovou a televizní tvorbu na SPŠ ST Panská Praha. V současnosti studuje obor marketing na Vysoké škole ekonomie a managementu. Nejvíce času věnuje dobrovolnému hasičstvu. Pro Sdružení hasičů ČMS pracuje jako kreativec a zapojuje se do organizace celorepublikových akcí, na kterých se většinou věnuje jejich medializaci. Stejně tak působí v jednotce požární ochrany a pracuje jako vedoucí s družstvem mladých hasičů v SDH Dolní Měcholupy.

V listopadu 2020 byl SH ČMS nominován a následně zvolen do Představenstva České rady dětí a mládeže, která sdružuje 97 mládežnických organizací čítající přibližně 200 tisíc dětí a mládeže. Rada poskytuje servis členským organizacím a artikuluje jejich potřeby zástupcům samosprávy a správy.

Piráty zastupuje v Komisi prevence kriminality Rady hl. m. Prahy a v Komisi životního prostředí a povodňové RMČ Praha-Petrovice. Odborně se Ondřej zajímá zejména o gesce bezpečnosti a sportu a volného času, je členem těchto pražských expertních týmů. Od roku 2020 předsedá vybraným jednáním Krajského fóra pražského sdružení.

V září 2022 se stal zastupitelem MČ Praha-Petrovice. Od října 2022 je 1. místopředsedou pražských pirátů.

Ve volném čase - pokud nějaký zbývá - se Ondřej věnuje svým nejoblíbenějším aktivitám: fotbalové i hokejové Slavii Praha, filmu a jeho dějinám (nejvýše řadí tvorbu Q. Tarantina, poetiku J. Tattiho a fenomén Star Wars) a četbě.

Aktivity:

  • člen Krajských expertních týmů Bezpečnost a Sport
  • od 12/2018 člen Komise prevence kriminality Rady hl. m. Prahy
  • od 4/2020 předsedající KF Praha
  • od 9/2022 zastupitel MČ Praha-Petrovice
  • od 10/2022 předseda Komise životního prostředí a člen Komise povodňové a krizového řízení MČ Praha-Petrovice
  • od 10/2022 1. místopředseda KF Praha