Mgr. Pavel Petrášek

učitel fyziky a matematiky na gymnáziu

Pavel Petrášek (* 1982) je učitel fyziky a matematiky. Pro tuto práci se rozhodl v závěrečných ročnících základní školy a během studia na gymnáziu v Uherském Hradišti inspirován svými skvělými učiteli. Studoval na matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a v hlavním městě už zůstal. V Praze 15 žije od roku 2016, kdy spolu s manželkou zrekonstruovali byt její rodiny.

Od roku 2005 působí na pražských středních školách. V letech 2002 - 2019 byl také fotbalovým rozhodčím. O politiku se zajímá od gymnázia. K Pirátům se přidal především kvůli prosazování transparentnosti, kterou považuje za nejdůležitější pro fungování jakéhokoliv celku. Přirozeně se také zajímá o školství, které by chtěl mít takové, aby co nejvíce rozvíjelo nadání jednotlivců a současně podporovalo schopnosti práce v týmech.

Ve svém volném čase rád cestuje s rodinou po Čechách. Nejraději má rozhledny ukryté v lesích.

Aktivity:

  • 8/2018 registrovaný příznivec Pirátů (člen Krajského expertního týmu Školství)
  • 4/2018 zakládající člen místní skupiny Pirátů

Moje aktuality

Jak na elektronický zápis do mateřských škol
06.04.2021

Jak na elektronický zápis do mateřských škol

Nastal opět čas zápisů do předškolních zařízení. Pro elektronický zápis vašeho dítěte slouží v naší městské části google formulář (!?), který naleznete na stránkách každé místní mateřské školy.